وقایع الاتفاقیه

بزرگان هنر مهمان تماشاخانه ی استاد انوشیروان ارجمند

گروه تئاتر پستو- در دو شب گذشته تماشاخانه ی استاد انوشیروان ارجمند میزبان مهمانان گرانقدری از تهران بود.

تماشاخانه ی استاد انوشیروان ارجمند در 6 آبان ماه میزبان جناب آقای اصغر توسلی کارگردان سریال های روزگار جوانی، دختران، سلام مامان، با من حرف بزن و ... می باشند؛ همچنین مجری برنامه های تلویزیونی، تهیه کننده و کارگردان سینما، تلویزیون و تآتر کشورمان .


به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر پستو- این مجموعه در 7 آبان ماه میزبان آقایان هوشنگ جاوید و احمد مینایی بود. جناب آقای هوشنگ جاوید نویسنده، محقق، پژوهشگر نمایش هـای آیینی، موسیقی نواحی و فرهنگ عامه مردم است و تحقیقات، آثار و تألیفات او همچون نامش جاوید است.
همچنین جناب آقای احمد مینایی سرپرست گروه تئاتر آرش در اواخر دهه 40 و اوایل دهۀ 50 بوده، از نخستین هنرمندان تئاتر کرمان و نیز بنیانگذار تئاتر سیرجـان میباشد. با وقوع انقلاب سال 1357 به مشهد منتقل شد و دیری نگذشت که با نمایش « گلارکته » خود را به هنردوستان تئاتر مشهد معرفی کرد. او هنرمند نمایش هـای خاطره انگیز سرزمین ماست، خانات، گلارکته؛ شگرد آخر، با شمشیر تعزیه، میلیترهـا، زخمان، سرمه و سیب، آی شبنم نمی خرید، یلدایی ترین قصیده بخت من و ...
وی که استخدامی سال 1349 اداره تئاتر با پست هنرآموز می باشد و شاگردان زیادی را به بدنه تئاتر کشورمان معرفی کرده، پس از سی سال خدمت خالصانه در سال 1379 به افتخار بازنشتگی نائل آمد و در حال حاضر ساکن مشهد هستند.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

ورود به پنل کاربری

ایجاد اکانت کاربری